Home / Auto na ślub / Auto do ślubu – na co zwracać uwagę?

Auto do ślubu – na co zwracać uwagę?

 

Okazuje się, że wybór samochodu do ślubu to bardzo ważna kwestia. W końcu samochód towarzyszy Parze Młodej w zasadzie przez cały dzień, w drodze do kościoła czy miejsca weselnego przyjęcia. Dlatego też warto poświęcić temu nieco więcej czasu.

Dekoracje ślubne na prywatnym samochodzie

Najprostszym i zarazem najtańszym rozwiązaniem jest ozdobienie prywatnego samochodu i wykorzystywanie go jako auta na ślub. Na to mogą sobie jednak pozwolić tylko te osoby, które posiadają zadbany i ładnie prezentujący się samochód lub ma kto im takie auto pożyczyć. W tym przypadku wystarczy jedynie zainwestować w odpowiednie dekoracje. Największą popularnością od lat cieszą się klasyczne dekoracje kwiatowe. Wiązanki wiąże się z przodu maski za pomocą specjalnych przyssawek, a niekiedy również i na klamkach. Nowoczesne auto na ślub nie potrzebuje zbyt wiele, aby prezentować się efektownie. Oprócz tego można pomyśleć o dekoracji na zderzaku czy bagażniku. Modne są w szczególności tablice z imionami nowożeńców czy kolorowe puszki. Ozdoby na samochód można zakupić w zasadzie w dowolnej kwiaciarni. Powinny być one jednak spójne ze stylistyką całego przyjęcia weselnego.

425770546 3c7d01bab1 b 300x142 - Auto do ślubu – na co zwracać uwagę?

Wynajem auta ślubnego

Coraz więcej firm oferuje samochody do ślubu, a więc oferta jest bogata i dość mocno zróżnicowana, także cenowo. Podczas wyboru warto zapoznać się dobrze z umową i dowiedzieć się co wchodzi  w skład  podanej ceny. Wiele firm świadczy kompleksowe usługi, ale są też takie, które swoim klientom oferują jedynie wynajem auta na ślub. Wówczas trzeba do ceny doliczyć dodatkowe koszty związane z dekoracją auta itd.

Największe znaczenie ma czas, na jaki auto na  ślub jest wypożyczane. Trzy godziny to w tym przypadku minimum. Licznik zaczyna bić od momentu wyjścia Pana Młodego z domu i trwa przez całą ceremonię zaślubin, składanie życzeń przed kościołem, fotografowanie aż do momenty przyjazdu na salę weselną. Czas ten może nieco wydłużyć się w zależności od warunków panujących na drodze czy pogody. Opóźnienia mogą zdarzyć się zawsze. Dlatego też lepiej auto na ślub wynająć na nieco dłużej, zwłaszcza jeśli za spóźnienie firma nalicza sobie dodatkową i niemałą opłatę.

Decydując się na wynajem samochodu na ślub obowiązkowo trzeba zawrzeć umowę na określone auto na ślub. W ten sposób można się uchronić przed ewentualnymi problemami. Dokonując rezerwacji odpowiednio wcześniej klient ma pewność, że samochód danego dnia będzie do dyspozycji Pary Młodej. Umowa najmu to gwarancja wykonania usługi. Niewiele osób wie, że auto na ślub dobrze jest zarezerwować z co najmniej półrocznym wyprzedzeniem i wpłacić zaliczkę. .Wówczas obie strony mają pewność, że usługa zostanie w danym czasie wykonana według ustalonych wcześniej zasad.

wedding 758001 960 720 300x200 - Auto do ślubu – na co zwracać uwagę?

Średnia cena wynajmu auta

Wynajem auta na ślub to oczywiście rozwiązanie o wiele droższe niż udekorowanie prywatnego samochodu. W tym drugim przypadku trzeba jedynie zainwestować w ozdoby (koszt od 200 do 1200 złotych w zależności od ich wielkości). Wynajęte auto na ślub to natomiast już spory wydatek. Sporo zależy jednak od marki samochodu. Przyjmuje się, że wynajęcie samochodu z kierowcą na około 4-5  godzin to w przypadku Mercedesa klasy S czy Jaguara XJ około 600-700 złotych. Więcej zapłacić trzeba za wynajęcie limuzyny typu Lincoln (1500 złotych) czy samochodu retro np. Austin Princess (1700 złotych). Sporo kosztuje również wynajem karety czy bryczki, bo średnio 1600 złotych. Tutaj wiele zależy też od rodzaju powozu czy  liczby zaciągniętych koni.

Które auta są najchętniej wynajmowane przez narzeczonych?

Od wielu lat największą popularnością wśród Par Młodych cieszą się samochody zabytkowe. Mimo upływu lat takie auto na ślub zawsze prezentuje się stylowo i elegancko. Jednak taki samochód musi też pasować do oprawy całego wesela. Nie sprawdzi się więc na przyjęciu urządzonym w stylu nowoczesnym. O przejażdżce zabytkowym autem np. Bentley’em czy Rolls Royce’m mają przede wszystkim panowie.

Poza tym niezmiennie dużym zainteresowanie cieszą się też takie marki jak BMW, Mercedes czy Porsche. Na auto na ślub  w stylu nowoczesnym decydują się zwykle pary, które planują huczne wesele. Im bardziej luksusowe auto, tym większa jest cena wynajmu. Również i w tym przypadku wybór auta dobrze jest dopasować do oprawy przyjęcia weselnego. Luksusowe samochody nie pasują do skromnych uroczystości. W ostatnich latach sporo par decyduje się na kabriolety z rozsuwanym dachem. Przejazd do ślubu w takim samochodzie wygląda naprawdę efektownie. Jednak tutaj znaczenie ma pogoda. Kabriolet w deszczowy dzień to nie jest dobry pomysł. Narzeczeni coraz częściej stawiają też na limuzyny typu Lincoln. To propozycja dla par o naprawdę wysokich wymaganiach.

Wedding car in Milan 300x201 - Auto do ślubu – na co zwracać uwagę?

Poza tym wiele osób, które marzą o ślubie w królewskim stylu, decyduje się na wynajem karety bądź dorożki. To pomysł oryginalny, który na pewno pozostaje w pamięci na długo. Kareta sprawdza się doskonale, kiedy przyjęcie organizowane jest w zamku lub pałacu. W tym przypadku trzeba się jednak liczyć z nieco dłuższym czasem przejazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *