Home / Fotografia ślubna / Jak działa fotobudka?

Jak działa fotobudka?

Fotobudka dawniej była skomplikowanym urządzeniem, które łączyło aparat analogowy z urządzeniami sterującymi i dodatkowo z małym laboratorium, które automatycznie wywoływało zdjęcia. W dobie aparatów cyfrowych fotobudki zbudowane są całkowicie inaczej. Jak dokładnie?
Fotobudka składa się z aparatu, najczęściej odpowiednio skonfigurowanej lustrzanki cyfrowej dobrej jakości, która połączona jest z komputerem klasy PC zdolnym do przetwarzania obrazu z kamery i wyświetlania go na ekranie budki w czasie rzeczywistym. Do tego zestawu dołączona jest drukarka termosublimacyjna, która pozwala na wydrukowanie zdjęć, zaraz po ich wykonaniu.
Najważniejszą częścią fotobudki jest oprogramowanie. Zazwyczaj są to autorskie rozwiązania każdego z producentów, które korzystają z Windows 7 w wersji Embedded, czyli specjalnie przeznaczonej na różnego rodzaju systemy wbudowanej.
Oprogramowanie jest najważniejsze, ponieważ bez niego aparat, komputer i drukarka nie mogą się ze sobą komunikować. Dzięki oprogramowanie możemy również dobierać tło czy tez różnego rodzaju ramki, które dodawane są w tak zwanej post produkcji obrazu.

Co należy przygotować, aby można było rozłożyć fotobudkę? Najczęściej jedyne co budki potrzebują to dostęp do prądu 230V i ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem i opadami atmosferycznymi. Czasami producenci budek tworzą je w taki sposób, że są one odporne nawet na deszcz. Najlepiej o szczegóły zapytać firmy od której wynajmujemy fotobudkę. Jeśli fotobudki umożliwiają wrzucanie zdjęć bezpośrednio na facebooka to zazwyczaj producenci montują w nich mobilne moduły LTE, które pozwalają na dostęp do internetu. Jeśli w okolicy w której impreza jest organizowana nie ma dostępu do mobilnego internetu, należy zorganizować dostęp kablowy, bądź wyłączyć opcję udostępniania na facebooku.

Po kilku dniach od imprezy, wszystkie zdjęcia jakie zrobiliśmy firma udostępni w specjalnie stworzonej galerii zabezpieczonej hasłem. Link do galerii będziemy mogli rozesłać wszystkim naszym znajomym, żeby pochwalić się jak świetnym pomysłem było wynajęcie fotobudki.
Firmy, które fotobudki wynajmują najczęściej umożliwiają wydruk wszystkich zdjęć w postaci albumu fotograficznego, który jest również świetną pamiątką zarówno dla nas jak i dla gości imprezy.

Dzisiejsze fotobudki drastycznie różnią się budową od ich pierwowzorów, ale dzięki wykorzystaniu nowoczesnej techniki mogliśmy znacznie zmniejszyć ich rozmiar oraz jednocześnie zwiększyć jakość zdjęć i zwiększyć ilość wbudowanych funkcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *