Home / Sala weselna / Menu weselne dla dzieci – co zaserwować najmłodszym?

Menu weselne dla dzieci – co zaserwować najmłodszym?

Czy na weselu, które organizujecie będą obecne dzieci? Warto zastanowić się nad tym na długo przed uroczystością. Dlaczego jest to takie ważne? A chociażby dlatego, że należy zagospodarować im odpowiednio czas. Warto pomyśleć o zatrudnieniu animatora. Jednak to nie wszystko. Pomimo, że kreatywne gry i zabawy dla dzieci są ważne, to jednak warto także pomyśleć o specjalnym menu dla dzieci. Dzieci raczej z menu, które jest standardowo podawane na weselach nie będą zadowolone. Dzieci także zwykle nie lubią potraw, którymi rozkoszują się dorośli.

Jakie dania lubią dzieci?

Przed wybraniem menu dla dzieci, które będą naszymi gośćmi weselnymi należy zastanowić się jakie dania lubią dzieci? Zdecydowanie dzieci przepadają bardziej za daniami z mniejszą ilością tłuszczu oraz ogólnie rzecz biorąc za daniami lżejszymi. Wśród dzieci panuje także zasada, że nie lubią wszystkiego co zdrowe, a więc na przykład warzyw, a przepadają za wszystkim czego raczej spożywać nie powinny, na przykład coca cola, frytki czy też chipsy. Należy także odpowiedzieć sobie na pytania czego lepiej uniknąć w menu weselnym dzieci, aby móc powiedzieć, że nasze menu weselne dla dzieci jest w pełni zdrowe.

chips 1867292 960 720 - Menu weselne dla dzieci - co zaserwować najmłodszym?

Weselny fast food?

Osobiście nie zastawiałabym całego stołu słodkimi napojami oraz słodyczami. Co prawda dzieci byłyby w siódmym niebie, ale rodzice, którzy dbają o zdrowie swoich dzieci wręcz odwrotnie. Na pewno napoje gazowane powinny być skreślone jeśli chodzi o menu weselne dla dzieci. Na weselnym przyjęciu należy najlepiej zapewnić dzieciom osobny stolik. Przy stoliku znajdować się będą same dzieci, a na stoliku odpowiednie dla nich potrawy. Nie można postawić na stół z rodu fast food. Zależy nam przecież aby dzieci jadały zdrowo i pożywnie. Co najważniejsze należy pamiętać o tym, że dzieci w dużej mierze jedzą oczami.
Co to oznacza? Dzieci zjedzą bardzo chętnie wszystko to co będzie ich zachęcało wyglądem. Menu weselne dla dzieci powinno się składać z różnego rodzaju zdrowych przekąsek, które jednak nie są standardowo podane, a w formie kanapek w kształcie zwierzątek czy też postaci z bajek. Obiadek dla dzieci może być podany od razu w porcjach na talerzykach.

Weselne potrawy dla najmłodszych

Na pierwsze danie można zaserwować małą porcję zupy. Najlepszy będzie oczywiście rosół z makaronem czy też krem pomidorowy. Zaś na drugie danie strzałem w dziesiątkę mogą okazać się naleśniki. Także świetne okażą się domowe frytki oraz kurczak w domowej panierce. Dzieci dania te uwielbiają i z pewnością zjedzą ze smakiem. Dodatkowo można dzieciom zaserwować kawałki świeżej pizzy. Dania te nie muszą być ciężkostrawne oraz niezdrowe. Warto zadbać o bogactwo kolorów, ciekawe połączenia smakowe oraz liczne ozdobniki.

8458872819 9876048e05 b - Menu weselne dla dzieci - co zaserwować najmłodszym?

Talerz powinien opowiadać pewnego rodzaju historię. Warto, aby zatrudniona animatorka bądź też animator opowiedział o posiłkach, które zostają dzieciom podane. Po zjedzonym ładnie obiadku nadejdzie pora na deser.

A co na deser?

Co do deseru to raczej dzieci nie trzeba namawiać. Ciacha i lody zjedzą pod każdą postacią. Jest to jak najbardziej prawda. Warto jednak, aby tort podać dzieciom w nieco lżejszej i przystępniejszej formie. Można pomyśleć o formie muffinów, z zabawnymi ozdobami. Oprócz tego, że dania powinny być (jak zostało już wspomniane) kolorowe, to także powinny być łatwe w samym nałożeniu na talerz jak i także oczywiście w zjedzeniu. Przekąski, których nie trzeba jadać z użyciem sztućców świetnie się sprawdzają. Najlepiej jest przygotować dzieciom kolorowe i małe kanapeczki. Jeśli chodzi o picie, to zakazane napoje gazowane można zastąpić mrożoną herbatą, wodą mineralną czy też owocowymi sokami. Jest to znacznie lepszy wybór. Na weselach organizowanych w dzisiejszych czasach prawie zawsze obecny jest barman. Może on wyczarować swoim najmłodszym klientom kolorowe drinki, oczywiście bezalkoholowe.

8618561269 669c92c816 b - Menu weselne dla dzieci - co zaserwować najmłodszym?

Wesele z dziećmi – kwestie organizacyjne

Para młoda powinna mieć świadomość, że dokładną liczbę dzieci oraz ich poszczególny wiek należy wskazać już podczas planowania weselnego menu bezpośrednio z kucharzem czy też szefem lokalu, w którym urządzamy weselne przyjęcia. Cena za udział w naszym przyjęciu gości najmłodszych powinna być zdecydowanie obniżona. Dlaczego? A chociażby dlatego, że dzieciaczki zjedzą znacznie mniej jak i także standardowo nie wytrzymają do końca imprezy. Mniejszy koszt jest tutaj z obu argumentów uzasadniony. Gdy zgłosimy, że interesuje nas menu weselne dla dzieci, to w większym oraz lepszych restauracjach otrzymamy od razu gotowe propozycje. Dla takich bowiem obiektów jest to przysłowiowy „chleb powszedni”.

Dzieci pozostawione same sobie podczas przyjęcia weselnego i z jedzeniem „dla dorosłych”, które niczym nie przypomina naszego menu, którym jest menu weselne dla dzieci będą się nudziły, nie będą najedzone oraz mogą rozrabiać. Dzieci, które mają opiekę w postaci animatora oraz propozycje licznych zabaw mogą się bawić nawet do białego rana. Zjedzą także ze smakiem przygotowane dla nich posiłki i będą rozkoszowały się bardzo często nowymi dla nich smakami. Także rodzice tychże dzieci odetchną z ulgą. Po pierwsze ich dzieci nie będą się nudziły, a po drugie ich brzuszki będą najedzone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *