Home / Fotografia ślubna / Wszystko o fotografii weselnej – wypożyczalnie aparatów i sprzętu fotograficznego, zdjęcia amatorskie

Wszystko o fotografii weselnej – wypożyczalnie aparatów i sprzętu fotograficznego, zdjęcia amatorskie

Chcesz zaoszczędzić na fotografiku i kamerzyście? Organizujesz cichy ślub i zależy ci jedynie na kilku symbolicznych fotografiach? A może dostałeś „zlecenie” na wykonanie zdjęć w czasie ślubu znajomego? W takim wypadku aparat i kamera w komórce mogą okazać się niewystarczające. Czas zatem sięgnąć po profesjonalne urządzenie, które poradzi sobie w każdych warunkach i pozwoli nam uchwycić w kadrze niezapomniane chwile. Niestety, ceny dobrych lustrzanek zaczynają się od 3000 zł. Jeżeli nie stać cię na taki wydatek, warto zastanowić się nad wypożyczeniem sprzętu.

Wypożyczalnie aparatów i sprzętu fotograficznego oferują zarówno lustrzanki, jak i wysokiej klasy obiektywy, profesjonalne kamery, lampy studyjne czy zestawy do prezentacji różnych przedmiotów w 360 stopniach. Klient, decydując się na wynajem sprzętu, może liczyć także na szybkie przeszkolenie z jego obsługi – to bardzo ważne dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z cyfrowymi lustrzankami i potrafią pracować wyłącznie na kompaktach w trybie automatycznym. Oferta punktów wynajmu jest dostosowana zarówno do potrzeb i oczekiwań klientów prywatnych, jak i instytucjonalnych.

Wedding photographer preparing shot - Wszystko o fotografii weselnej – wypożyczalnie aparatów i sprzętu fotograficznego, zdjęcia amatorskie

Dlaczego warto wypożyczyć lustrzankę?

Konstrukcja tego typu aparatów cyfrowych jest bardziej skomplikowana niż budowa aparatów kompaktowych. Dzięki wymiennym obiektywom, dużej czułości matrycy, szerokiemu zakresowi manipulacji głębią ostrości oraz domyślnemu sposobowi kadrowania (z okularem wizjera przy oku), otrzymujemy zdjęcia wysokiej jakości.
Osoba, która nie zajmuje się fotografowaniem choćby amatorsko, nie będzie w stanie wykorzystać możliwości, które dają lustrzanki. Jeżeli jednak masz wśród swoich znajomych amatora fotografii, to dobra okazja, aby przetestować jego umiejętności. Decydując się na usługi profesjonalnego fotografa, zapłacisz kilkukrotnie więcej niż za wypożyczenie dobrego sprzętu – ceny rynkowe zaczynają się od tysiąca złotych.

Kto korzysta z usług wypożyczalni?

Klientami wypożyczalni są zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, którzy potrzebują odpowiedniego aparatu do wykonania nietypowego zlecenia bądź na zastępstwo w przypadku awarii własnego sprzętu. Od pewnego czasu wypożyczalnie odnotowują jednak wzrost zainteresowania wśród klientów prywatnych, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę z zakresu fotografii, i szukają możliwości przetestowania wybranego modelu przed dokonaniem zakupu nowego aparatu.
Fotografowie-amatorzy wypożyczają natomiast obiektywy, statywy, lampy błyskowe oraz wszelkie inne nowinki techniczne dedykowane dla profesjonalistów. Aby wypożyczyć sprzęt, wystarczy mieć ze sobą dowód osobisty i drugi dokument ze zdjęciem. Większość punktów pobiera również kaucję. Przypominamy, że przed odbiorem sprzętu, należy podpisać umowę najmu.

photo 937262 960 720 - Wszystko o fotografii weselnej – wypożyczalnie aparatów i sprzętu fotograficznego, zdjęcia amatorskie

Jak przygotować się do wykonywania zdjęć ślubnych?

Sesje w kościele są dużym wyzwaniem nawet dla profesjonalnego fotografa. Na jakość zdjęć wpływa wiele czynników: oświetlenie, kolory ścian, wysokość stropu, miejsce, w którym siedzi Para Młoda czy też ogólny wygląd kościoła. Aby ułatwić sobie pracę, warto obejrzeć wnętrze kościoła jeszcze przed ceremonią, opracować wstępny plan wykonywania zdjęć i uzyskać zgodę duchownego na swobodne poruszanie się w trakcie ceremonii.

Aby zdjęcia były udane i oddawały klimat uroczystości, fotograf musi dobrze poznać przestrzeń, w której będzie pracował. Jeżeli korzysta z lampy błyskowej, powinien upewnić się, czy będzie mógł odbić błysk od którejś ze ścian. Dużą rolę odgrywa pogoda – naturalne smugi światła wpadające przez witraże pomogą w uzyskaniu naturalnego efektu. Kolory ścian mają natomiast wpływ na balans bieli. Aby ułatwić sobie zadanie można skorzystać z możliwości zapisywania własnych ustawień balansu bieli w funkcjach aparatu.

Obowiązkowe kadry

– Przed ceremonią

Zdjęcie pustego kościoła, krzeseł czekających na parę młodą i Pisma Świętego, to prolog ceremonii – nie zapominaj o tym!

– Zdjęcia Panny Młodej i Pana Młodego przed ceremonią

Osobne ujęcia przyszłych małżonków mają wymiar symboliczny – zamykają pewien rozdział życia.

– Wejście do kościoła

Emocje malujące się na twarzy przyszłych małżonków są trudne do opisania, lepiej uwiecznić je na fotografii.

– W trakcie ślubu

Głównym błędem fotografów-amatorów jest skupianie się na Parze Młodej. Oczywiście, to oni są najważniejsi, ale nie można zapominać o szerokich kadrach pokazujących cały plan oraz wąskich ujęciach.

Techniczne aspekty fotografii odgrywają kluczową rolę, niemniej najważniejsza jest umiejętność uchwycenia emocji, jakie okazują Państwo Młodzi, ich rodziny i przyjaciele. Zdjęcia muszą nieść za sobą pewną historię, która odżyje za każdym razem, gdy sięgną po album.
Nie musisz być profesjonalnym fotografikiem, aby wykonać piękne i emocjonalne zdjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *