Home / Bez kategorii / „Polskie suknie ślubne” – najlepsi projektanci młodego pokolenia

„Polskie suknie ślubne” – najlepsi projektanci młodego pokolenia

Chwila, kiedy panna młoda przyodziewa suknię ślubną w dniu uroczystej ceremonii, ma być niezapomniany i wyjątkowy. Projektanci, chcąc zadowolić nawet najbardziej wymagające niewiasty, dokładają wszelkich starań, aby suknie były na wskroś wyjątkowe i oddawały charakter przyszłych Panien Młodych. Polscy artyści-projektanci nie mają sobie pod tym względem równych.

W niniejszym artykule skupimy się na kilku nazwiskach i opiszemy idee przyświecające ich twórcom. Każdy projektant tworzy stroje, które w pewien sposób definiują jego pracę artystyczną. Michael Hekmant dał się poznać jako minimalista, który stawia na eleganckie  i ponadczasowe rozwiązania. Karolina Twardowska preferuje nonszalancki minimalizm, zaś dla Moons Varsovie wzorem jest styl  glamour. A jak radzą sobie młodsi projektanci? Co nowego wnoszą do branży weddingowej?

Angelika Jakubas

Ta młoda projektantka, absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru i Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, weszła do świata mody nagle i zupełnie niespodziewanie. Jej debiutancka kolekcja okazała się wielkim hitem. Krytycy byli pod wrażeniem jej synestetyczności – suknie wabiły oczy cudownymi kolorami, wzorami i niespotykanymi kombinacjami wizualnymi.  Kolekcja „Letters frod birds” ma charakter retrospektywny – Jakubas przyznaje, że projekty odnoszą się do wspomnień z dzieciństwa.

6a2d8946713737.58611235e5dc1 - "Polskie suknie ślubne" - najlepsi projektanci młodego pokolenia

Lekkość i subtelność jej kreacji ma nawiązywać do niesamowitego okresu młodości – nieść za sobą wszystko co najlepsze: śpiew ptaków, zapach drzew i nie dające się uchwycić w ramy sztywnej opowieści historie. „Malarskość” owych projektów zapiera dech w piersiach – zarówno na żywo, jak i na fotografiach.

Agata Wojtkiewicz

Najnowsza linia ślubna  „Ślub w Wielkim Mieście” – nawiązująca do hitu kinowego nie tylko nazwą – to opowieść o współczesnej pannie młodej, która nie boi się wyzwań i ceni sobie spontaniczność. Suknie ślubne mają być projektowane dla kobiet, muszą być do nich dopasowane w sposób perfekcyjny. Nie wystarczy, że suknia stanie się pięknym ubiorem –musi być przede wszystkim wygodna i skrojona na miarę potrzeb kobiety sukcesu, żyjącej w biegu i nie godzącej się na kompromisy. Wojtkiewicz zdaje sobie sprawę, jak ważnym wydarzeniem w życiu każdej kobiety jest ślub, dlatego jej kolekcja stanowi odbicie oczekiwań i pragnień przyszłej Panny Młodej.

be CHIC suknia slubna agata wojtkiewicz slub w wielkim miescie - "Polskie suknie ślubne" - najlepsi projektanci młodego pokolenia
Suknie ślubne, sygnowane nazwiskiem projektantki, cechują się ekskluzywnością, nowoczesnością i odrobiną nonszalancji. Kobiety mogą z łatwością wychodzić poza sztywne ramy mody ślubnej – nic nie stoi na przeszkodzie, aby do białej i całkowicie standardowej sukni ślubnej dobrać zwariowane dodatki: kurtkę typu bomber, kolorowy welon czy szyfonową pelerynę. Ślub to dzień, który powinien zapaść w pamięć małżonków i mieć przebieg zgodny z ich oczekiwaniami. Dopóki moda nie stoi w sprzeczności z normami obyczajowymi, możemy dowolnie eksperymentować.

Po Prostu

Już sama nazwa marki dużo mówi o ideach jej przyświecających. Po Prostu to młoda, prężnie rozwijająca się marka, której celem jest spełnienie oczekiwań kobiet poszukujących klasycznej elegancji ukrytej w prostej, minimalistycznej formie. Stroje panien młodych mają być nowoczesne i swobodne, a jednocześnie zmysłowe i pełne szyku.
Zdaniem projektantów suknia ślubna nie powinna zakrywać naturalnego piękna kobiety, ani sprawiać, że wygląda, jakby była przebrana. Dobrze zaprojektowana i uszyta wydobywa walory urody i sprawia, że Panna Młoda prezentuje się elegancko i wytwornie, a przy tym efekt nie jest przesadzony.

286ab0685d - "Polskie suknie ślubne" - najlepsi projektanci młodego pokolenia

Znalezienie umiaru w projektowaniu sukni jest niezwykle trudne – biorąc pod uwagę jej uroczysty charakter, bez trudu można popaść w przesadę i uczynić efekt końcowy komicznym.
Po Prostu nie ogranicza się do jednak do minimalistycznych sukien, którymi może poszczycić się niemal każda firma działająca w branży mody ślubnej. Dla zaakcentowania indywidualnego charakteru projektowanych modeli, każda suknia posiada unikatowy akcent. W zależności od preferencji Panny Młodej mogą to być wyszywane ręcznie kwiaty, koronowy dekolt, odważne połączenie topu ze spódnicą czy też przezroczyste wstawki w wybranych partiach sukni.

Szyjemy Sukienki

Ostatnią marką, którą chcielibyśmy zaprezentować, jest Szyjemy Sukienki. Suknie ślubne, sygnowane nazwą marki, są niebywale lekkie i swobodne. Dzięki szerokiemu wachlarzowi kolorystycznemu Panie mogą wybrać modele, które w stu procentach odpowiadają ich życiowemu credo. Kobiety o tradycyjnych gustach, z pewnością postawią na klasyczną biel. Panie, które cenią sobie praktyczne spojrzenie na świat, z pewnością wybiorą kolor, który uczyni z sukni ślubnej suknię wieczorową.

suknia slubna babie lato biale szyjemy sukienki 1 - "Polskie suknie ślubne" - najlepsi projektanci młodego pokolenia

Coraz częstszą praktyką wśród młodych kobiet jest powtórne wykorzystywanie sukni – wybierając neutralny kolor z powodzeniem można przerobić ją (poprzez dodanie odpowiedniej biżuterii czy ozdób) na suknię koktajlową lub wieczorową. Szyjemy sukienki z pewnością wpisze się w gusta nowoczesnych Pań, które wiedzą, że modą można się bawić do woli!

 

Źródła:
www.behance.net
www.agatawojtkiewicz.pl
www.poprostu.to/suknie-slubne
www.szyjemysukienki.pl

Check Also

Panna młoda w spodniach – alternatywa dla sukni ślubnej

Ślub kojarzy się nieodłącznie z okazałą suknią i skrojonym na miarę garniturem. Jeszcze do niedawna …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *