Home / Muzyka weselna / Rozmowa z DJ-em- co ustalić?

Rozmowa z DJ-em- co ustalić?

Wszystkie pary młode przygotowujące się do tego wielkiego dni, zdają sobie sprawę z tego, ile ważnych decyzji ich czeka. Część z nich trzeba powziąć z naprawdę dużym wyprzedzeniem, ponieważ im mniej czasu zostaje do wesela, tym trudniej znaleźć godnych zaufania profesjonalistów, którzy będą odpowiedzialni za każdą jego cześć. Tak również ma się sprawa ze specjalistą od prezentowania muzyki. Kiedy już DJ na wesele zostanie wstępnie wybrany, trzeba koniecznie się z nim spotkać, by poczynić szczegółowe ustalenia. Co należy poruszyć podczas takiej rozmowy?

Detale ważne z punktu widzenia pary młodej i DJ-a

Takie spotkanie jest czasem na to, by para moda dokładnie określiła swoje oczekiwania wobec osoby prowadzącej wesele. Przede wszystkim DJ będzie się chciał dowiedzieć, jak duże jest to przyjęcie i jaką rolę przewiduje dla niego para młoda. Z pewnością także zapyta, jakiego rodzaju grupy ludzi będą się znajdowały na przyjęciu. To pozwoli mu stworzyć już pewien plan ramowy pracy. To jednak nie wszystko.

Równie ważne jest to, co para młoda chciałaby na takim weselu widzieć. Oczywiście DJ-owi można pokazać gotową playlistę z utworami muzycznymi, które mają się pojawić. Profesjonalista zaproponuje także swoje sprawdzone rozwiązania. Zapyta z pewnością jakie rodzaje muzyki mogą, a jakie nie powinny być puszczane. Podobnie jest z konkretnymi piosenkami. Para młoda ma prawo ustalić, że jakieś utwory na pewno nie będą grane.

Kolejną sprawą są zabawy. Z pewnością DJ-e mają do czynienia z kilkoma grupami par młodych. Pewna część osób życzy sobie w pełni tradycyjnych zabaw, włącznie z oczepinami. Z kolei inne zupełnie nie widzą swojego wesela z takimi dodatkami i chcą, by było one jedynie przyjęciem poprowadzonym przez DJ-a, który będzie zapraszał gości co jakiś czas do tańca. Po środku znajdują się młodzi ludzie, którzy są w stanie przystać na niektóre zabawy lub mają swoje niecodzienne propozycje. Osoba, która będzie odpowiedzialna za poprawę muzyczną wesela szanuje każde z tych stanowisk i wedle tego będzie przygotowywać zabawę.

Kolejną sprawą, nie mniej ważną jest negocjacja ceny. Za dobrego, znanego i renomowanego DJ-a warto zapłacić więcej, jednakże zawsze warto negocjować cenę, nawet o kilka procent. Właśnie podczas takiej rozmowy, podczas której ustalamy szczegóły, jest czas na to, by porozmawiać o pieniądzach. Nie czekajmy z negocjacjami do czasu, kiedy przyjdzie pora zapłaty, po weselu, ponieważ nie jest to zbyt eleganckie i w ten sposób postawimy DJ-a w kłopotliwej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *