Home / Bez kategorii / Suknia ślubna – nowa czy używana?

Suknia ślubna – nowa czy używana?

Ślub zwykle ma się raz w życiu. Nikogo to nie dziwi, że zarówno panna młoda, jak i pan młody chcą mieć wszystko zaplanowane od A do Z. Na ślubie oraz na weselu nie ma czasu na spontaniczne akcje. Absolutnie wszystko musi być przemyślane. Zwykle młode pary zaczynają od wyznaczenia terminu

Przesądy związane z wyborem sukni ślubnej

Panna młoda najbardziej przeżywa wybór sukni ślubnej. Jest to dla niej prawdziwa przyjemność. Z samą suknią ślubną wiążą się jednego pewnego rodzaju przesądy. Czy warto w nie wierzyć? Zdania na ten temat są mocno podzielone. Chyba najbardziej znany przesąd mówi o tym, że narzeczony nie może swojej przyszłej żony zobaczyć przed ślubem w sukni. Przynosi to ponoć pecha na ich całe małżeńskie pożycie. Istotne jest także to, aby siostra młodej panny (gdy takowa istnieje) nie przymierzała jej sukni. Według przesądów może to sprowadzić na nią tak zwane staropanieństwo. Podczas przymiarek panna młoda nie powinna także rozerwać sukni. Jeśli jednak niechybnie do tego dojdzie to nie wolno pod żadnym pozorem zszywać rozdartego materiału. Jedynie dopuszczalna jest agrafka. Zaszycie sukni wróży łzy oraz nieszczęścia w małżeństwie. By sprowadzić na siebie szczęście, panna młoda powinna mieć na sobie coś nowego, coś starego, coś pożyczonego oraz coś niebieskiego. Coś nowego zapewni dostatek, coś starego wsparcie osób bliskich, coś pożyczonego życzliwość rodziny przyszłego męża, a coś niebieskiego jego wierność.

pobrane 2 - Suknia ślubna - nowa czy używana?

Czy warto kupić suknię używaną?

Ślub to ogromny wydatek. Czasem (w zależności od rozmachu) może wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych. Średnio ślub oraz wesele to koszt kilkudziesięciu tysięcy złotych. Co jak co, ale jest to wydatek dosyć spory oraz odczuwalny. Budżet młodej pary zwykle jest ograniczony i czasem muszą oszczędnie wydawać pieniądze. Bardzo często panna młoda zastanawia się czy by nie zdecydować się na suknię ślubną używaną. Na sam początek należy się jednak zorientować jaka jest różnica cenowa sukni nowej oraz sukni używanej. Należy się po prostu zorientować ile kosztuje nowa, a ile używana suknia ślubna. Tak naprawdę wszystko jest zależne od producenta i marki sukni ślubnej. Średnio koszt nowej sukienki to kwota kilku tysięcy złotych. Używaną suknię kupimy zaś za kilkaset złotych. Zatem jak widać na powyższym różnica jest i to dosyć spora.

Gdzie szukać używanych sukni ślubnych?

Jeśli chodzi o suknie ślubne używane to znajdziemy ich całe mnóstwo. Szczególnie dużo znajdziemy ich w Internecie. Bardzo często dziewczyny sprzedają swoje kreacje miesiąc czy też dwa po ślubie. Co  za tym idzie są to te same kolekcje, które w dalszym ciągu można kupić w salonie. Kobiety, które są zainteresowane kupnem sukni używanej powinny zwrócić uwagę, że swój rozmiar idealny jest bardzo trudno znaleźć. Zatem do kosztu sukienki wypada doliczyć koszty krawieckich przeróbek. Mimo dodatkowego wydatku i tak takowa suknia wyjdzie taniej od modelu nowego z salonu.

Nie poleca się jednak kupowania sukienki bez wcześniejszego przymierzenia. Suknia ślubna musi być idealnie dobrana. Nie ma co ryzykować. Po pierwsze jak zostało już wspomniane bardzo trudno jest trafić z rozmiarem, a po drugie nawet jak sukienka będzie w naszym rozmiarze to pomimo wszystko może na nas źle leżeć. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której panna młoda w swojej sukni ślubnej wyglądałaby źle czy też czułaby się niekomfortowo. Gdy chcemy zamówić sukienkę przez Internet to warto poszukać akcji z naszej okolicy tak, aby można było podjechać suknię przymierzyć. Bez przymiarki suknia ślubna może okazać się koszmarem.  Przy przymierzaniu uwagę należy zwrócić przede wszystkim na jakość materiałów oraz dodatkowe ozdoby. Jedne z kobiet nie wyobrażają sobie sukni ślubnej bez perełek czy też innych ozdobników, a inne kobiety raczej stawiają na sukienki proste. Nie poleca się raczej kupować sukni ślubnych, których wykonanie oraz jakość materiałów jest mizerna. Należy pamiętać, że takowe sukienki źle się układają oraz czasem można się w nich pocić, co raczej nie jest zjawiskiem przez kobiety pożądanym.

wedding 846924 960 720 200x300 - Suknia ślubna - nowa czy używana?

 

Dla wielu kobiet, a raczej powiedziałabym, że dla wszystkim panien młodych suknia ślubna to element ważny jak nie najważniejszy. Chcą prezentować się pięknie na co dzień, a co dopiero na własnym ślubie i weselu. Obecnie panuje moda na przebranie się młodej panny podczas wesela. Wówczas zamiast jednej sukni ślubnej, musi zakupić kilka i w dodatku w każdej prezentować się bez najmniejszych zarzutów. Gdybyśmy chcieli odpowiedzieć sobie na pytanie czy lepiej jest zakupić suknię ślubną nową czy też używaną, to raczej nie uzyskalibyśmy jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od posiadanego budżetu, od własnych przekonań oraz od indywidualnego gustu. Może być tak, że dana kobieta chce kupić suknię ślubną używaną, ale pomimo poszukiwań takiej w swoim idealnie guście nie znajdzie. Co wtedy? Wówczas musimy postawić na suknię nową i wydać znaczną większą kwotę pieniędzy niżeli sobie na ten cel przeznaczyliśmy. Co jak co, ale suknia ślubna jest o wiele droższym wydatkiem od męskiego garnituru, co niejednokrotnie jest zauważane. Należy jednak wychodzić z założenia, że ślub ma się raz w życiu i nie należy na nim oszczędzać. Suknia ślubna musi być jak z marzeń.

Check Also

9635039126 cc52b11c29 z 310x165 - Suknia ślubna Kate Middleton – garść ciekawostek

Suknia ślubna Kate Middleton – garść ciekawostek

Suknia ślubna Kate Middleton była jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic na dworze królewskim aż do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *