Home / Bez kategorii / Zespoły weselne – jak wybrać najlepszy zespół na wesele?

Zespoły weselne – jak wybrać najlepszy zespół na wesele?

 

Udane wesele zależy od wielu czynników. Oprócz ładnie przystrojonej sali i dobrego menu równie ważna jest odpowiednia weselna kapela. Wszelkie starania związane z organizacją ślubu pójdą na marne jeżeli zawiedzie muzyka. Goście przyszli bawić się przy akompaniamencie skocznych, wesołych melodii oraz różnych ciekawych zabaw i konkurencji, które są gwarantem dobrej, niepowtarzalnej imprezy. Zatrudnienie dobrego zespołu weselnego nie jest łatwą sztuką. Trzeba zwrócić uwagę na wiele różnych czynników i być przygotowanym na każdą ewentualność. 

Koszty wynajmu zespołu weselnego

Muzyki na wesele warto zacząć szukać nawet rok przed planowaną imprezą. Dzięki temu możliwe jest rzetelne przesłuchanie i porównanie zespołów a także dogadanie wszystkich szczegółów. Podczas poszukiwania warto zwrócić uwagę na repertuar jaki oferuje kapela, ich doświadczenie, posiadany sprzęt zarówno dźwiękowy jak i dotyczący oprawy wizualnej. Koszty zatrudnienia zespołu weselnego są różne. W głównej mierze zależą one od ilości występujących osób i ich doświadczenia. W wielu przypadkach warto dołożyć kilkaset złotych więcej na bardziej sprawdzony zespół niż zawieźć się na występie kompletnych amatorów. Zupełnie uśredniając, koszt dobrej kapeli weselnej oscyluje w granicach 1000-1500 złotych za muzyka, z tym że ceny w całej Polsce mogą się różnić więc nie można jasno podać tej kwoty. Nie należy również zapomnieć o podpisaniu umowy. Stosowny dokument może wyjaśnić wiele nieporozumień i wątpliwości w kwestiach dotyczących godzin pracy zespołu, spożywaniu przez nich alkoholu oraz ewentualnemu przedłużeniu imprezy. Może się również tak zdarzyć, że zespół nie wywiąże się z umowy lub odmówi w ostatniej chwili przed weselem. Umowa jest zabezpieczeniem na tak nieprzyjemną ewentualność.

music 625590 960 720 300x200 - Zespoły weselne – jak wybrać najlepszy zespół na wesele?

Repertuar – najlepsza muzyka weselna

Zespół weselny to jednak nie wszystko. Tak samo ważny, jak nawet nie ważniejszy jest odpowiedni repertuar muzyczny. Trzeba przy tym jednocześnie pamiętać o zadowoleniu nie tylko siebie ale przede wszystkim zgromadzonych na weselu gości. Nie należy się zamykać na jeden gatunek muzyczny oraz bać się nielubianej w wielu kręgach muzyki disco polo. Nawet jeśli nie przepadamy za takimi przebojami, to można zagwarantować, że po wypiciu odpowiedniej ilości alkoholu jest to najlepsza muzyka do weselnej zabawy. Oczywiście nie musimy być skazani na disco polo przez cały wieczór. W repertuarze powinny znaleźć się zarówno nowe hity jak i starsze, klasyczne piosenki. Czasami wybór niektórych z nich ograniczony jest przez zespół, dlatego przed podpisaniem umowy warto dokładnie przedyskutować dobór repertuaru. Każde wesele posiada także wiele stałych elementów jak pierwszy taniec czy podziękowania rodzicom. Są to jedne z ważniejszych chwili weselnej zabawy, dlatego dobór odpowiednich piosenek jest tutaj kluczowy. Zespół powinien mieć je opanowane w bardzo dobrym stopniu albo na życzenie pary młodej powiększyć swój repertuar o wybrane melodie. Oprócz tego warto sprawdzić czy mamy wpływ na ich ogólny scenariusz wesela czy musimy zdać się w pełni na zamysł wodzireja.

Yuri Yunakov Ensemble 1 copy 300x220 - Zespoły weselne – jak wybrać najlepszy zespół na wesele?

Kogo lepiej zatrudnić – amatorów czy profesjonalistów?

Z takim problem spotykają się prawie wszyscy młodzi szukający zespołu weselnego. Wiadomo, że zdecydowanie lepiej zatrudnić profesjonalną, doświadczoną i zgraną ekipę ale to wiążę się z dużymi kosztami. Wynajęcie amatorów natomiast może nastręczyć wielu problemów. Znalezienie złotego środka może graniczyć z cudem, dlatego lepszym wyborem będzie dopłacenie do droższego zespołu. Oprócz perfekcyjnego wykonania piosenek i bogatego repertuaru dobry zespół muzyczny złożony z profesjonalistów może nawet doradzić z rozmieszczeniem stołów na sali mając na uwadze odpowiednią akustykę tego miejsce. Wydawać by się mogło, że z pozoru tak błahy szczegół nie wpłynie istotnie na całokształt imprezy, jednak rzeczywistość jest zupełnie inna. Dodatkowo profesjonalny zespół weselny posiada dobrej jakości oświetlenie a nawet zdarzają się różne efekty specjalne.

band 668403 960 720 300x200 - Zespoły weselne – jak wybrać najlepszy zespół na wesele?

Skąd czerpać informacje na temat zespołów weselnych?

Najlepszym źródłem informacji o kapelach są znajomi oraz własne doświadczenia. Sprawdzenie zespołu podczas ich pracy to sposób gwarantujący świetną zabawę na swojej własnej imprezie. Nie tylko muzyka się liczy, tak samo ważne są oczepiny lub inne zabawy organizowane przez kapelę. Równie ważny jest dobry kontakt z parą młodą i bezproblemowość. Profesjonalna i kulturalna kapela nie potrzebuje dużej reklamy, ponieważ sam występ jest wystarczającą prezencją. Jeżeli sami nie mamy doświadczenia wyniesionego z różnych imprez warto popytać wśród znajomych, u których dany zespół grał wcześniej. Niestety czasami skład zespołu się zmienia i kapela, która świetnie dogadywała się kilka lat temu obecnie może nie być nawet w połowie tak dobra. Trzeba mieć więc na uwadze wiele zmiennych. Coraz częściej opinie na temat zespołów weselnych można znaleźć w internecie. Nie należy jednak im przesadnie wierzyć, ponieważ nie mamy żadnej gwarancji, że są one w pełni obiektywne. Zdecydowanie lepiej zdać się na własne doświadczenia lub porady znajomych oraz rodziny.

Check Also

projekt 1 310x165 - "Polskie suknie ślubne" - najlepsi projektanci młodego pokolenia

„Polskie suknie ślubne” – najlepsi projektanci młodego pokolenia

Chwila, kiedy panna młoda przyodziewa suknię ślubną w dniu uroczystej ceremonii, ma być niezapomniany i …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *